Skocz do zawartości
Forum

Koszt odczulania na roztocza


Gość sq1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
W październiku miałam robione testy, zarówno skórne jak i z krwi - w obu przypadkach wyszło że jestem uczulona na roztocza kurzu domowego. Początkowo używałam kropel - Buderhin, ale przestały mi pomagać, a że objawy stopniowo się nasilają (ciągły katar oraz kichanie) wybrałam się ponownie do lekarza (na NFZ - bezpłatnie), aby przepisał mi jakieś silniejsze leki, chciałam się też dowiedzieć czegoś o odczulaniu. Pani doktor od razu powiedziała że mogę się odczulać, uprzedzając że będzie to kosztowało ok. 300 zł i że nie daje żadnej gwarancji co do skuteczności leczenia. Początkowo mówiła o szczepionkach podskórnych, ale potem powiedziała że są także szczepionki podjęzykowe, które są tańsze bo kosztują ok.250 zł i wygodniejsze, ponieważ można je aplikować samemu w domu i nie trzeba przychodzić na zastrzyki do przychodni. Zaznaczyła ze skuteczność w obu przypadkach jest jednakowa i zapytała co wybieram. Wybrałam metodę podjęzykową skoro ma być tańsza i równie skuteczna. Jednak gdy prawie wychodząc z gabinetu zapytałam o pełen koszt Pani doktor z pretensją odpowiedziała że te 250 zł to nie jest na całe leczenie ani nawet na rok (leczenie min. 3 lata), ale takie dawki kupuje się mniej więcej 3 razy do roku. Niestety w aptece do której mnie skierowała Staloral 300 (bo to mi przepisała) kosztuje 320zł, a nie 250zł. W innych aptekach w jakich pytałam nawet nie sprowadzają tego leku. Po powrocie do domu i zgłębieniu tematu stwierdziłam że zaproponowane leczenie będzie bardzo kosztowne, szczególnie że większość osób pisze że szczepionka za te 320zł starcza na ok. 2 miesiące. Czytałam też że odczulanie podskórne na roztocza jest bezpłatne, albo przynajmniej refundowane. Chodzenie na zastrzyki nie jest dla mnie problemem jeśli faktycznie byłaby to taka oszczędność. Niestety lekarz o niczym mnie nie poinformował, ani o cenie całego odczulania ani o możliwości bezpłatnego odczulania, czy ewentualnej refundacji. Dlatego nie chcę po prostu dać się "wkręcić" :P Stąd moje pytanie: Jak to jest z tą refundacją, czy mam szansę na tańsze leczenie? A może ktoś odczula się Staloralem? Czy są jakieś efekty? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Ja odczulam się podskórnie na roztocza kurzu domowego ale szczepionką Phostal.. jest ona refundowana i za tak owa płacę jedyne 3,20 zł.. i wystarcza ona na kilka szczepień... także koszt bardzo mały a na pewno warto podjąć się odczulania. Czy pomoże nikt w 100 % nam nie powie, zależy od reakcji danego organizmu... Ale w alergii kroki leczenia podjąć trzeba aby nie doszło do cięższych powikłań typu astma...

Odnośnik do komentarza

Również odczulam się Phostalem, (alergia na pleśnie i grzyby). Jako że szczepionka podlega refundacji płacę 3,20 zamiast kilkuset złotych (nie pamiętam szczerze mówiąc normalnej ceny Phostalu). Lek w jakimś stopniu pomaga. U każdego lekarza możesz zgłosić że nie stać cię na leki płatne 100% i musi ci zaproponować refundowaną linię lekarstw :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...