Skocz do zawartości
Forum

Ból zatok i katar przy alergii


maynard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku z długim czasem oczekiwania na wizytę u alergologa mam pytanie. Otóż testy wykazały, że jestem uczulony właściwie na wszystkie alergeny wziewne. Szczególnie dokucza mi okres pylenia traw - niekończący się katar i ból zatok.
Poza tym w okresie pylenia innych roślin katar mam mniejszy lub nie mam go wcale, natomiast ból zatok utrzymuje się.
Z kolei jesienią i zimą mam również stały wodnisty katar i ból zatok wywołany zapewne szybkimi zmianami temperatur - wyjście z ciepłego pomieszczenia na mróz.

Chciałbym więc spytać czy jest jakiś lek do przyjmowania cały rok? Wiadomo, że odczulanie trwa a na co dzień trzeba jakoś żyć i zmniejszać dolegliwości.
Ból zatok sprawia, że jestem otępiały, rozdrażniony i podejmuję złe decyzje prywatne i zawodowe :)

Pozdrawiam
Marcin

Odnośnik do komentarza

A jak z roztoczami? Nie jesteś na nie uczulony? Wtedy objawy występują przez cały rok. Poczytaj na odetchnijspokojnie.pl co może wywoływać alergię i jak z nią walczyć. Na początek, czekając na wizytę u alergologa można iść do lekarza POZ, by przepisał leki i pomógł przetrwać najgorsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...