Skocz do zawartości
Forum

Opuchlizna a alergia pokarmowa


Gość grazka_53_53

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grazka_53_53

zauważyłam od jakiegoś czasu że po zjedzeniu jajka ugotowanego , albo po naleśnikach , zaczynam bardzo puchnąć mam okropną opuchliznę od brzucha aż do opuchlizny nóg od góry uda i opuchlizna jest do kolan , zaczynam się martwić , ponieważ jestem po trzzech wstrząsach , i jeszcze na dodatek jestem uczulona na większośc leków ,OPUCHLIZNA UTRZYMUJE SIĘ OD KILKU DNI I ŻACZYNA MNIE TO DENERWOWAĆ NIE WIEM CO MAM ROBIĆ TERA ZPRZEBYWAM ZA GRANICĄ I NIE MAM ZA BARDZO DOSTĘPU DO LEKARZA CO ROBIĆ ?????

Odnośnik do komentarza

Z pytania wynika, że przebyła już Pani 3 wstrząsy, prawdopodobnie po spożyciu uczulających pokarmów. W związku z tym powinna Pani zawsze przy sobie posiadać leki tzw ratujące życie, tzn steryd doustny, adrenalinę w ampułkostrzykawce, lek antyhistaminowy. Reakcje alergiczne, które Pani opisuje to anafilaksja, zagrożenie życia. Jeżeli Pani wie, co Panią uczula, to absolutnie nie powinna Pani nawet próbować uczulającego jedzenia. Nie wiem, gdzie Pani aktualnie przebywa, czy można tam kupić leki przeciwalergiczne bez recepty, proszę poradzić się farmaceuty, które wybrac, ale przede wszystkim proszę spróbować dostać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

~elal2809
Witam
Co zrobić, gdy ma się alergię na białko jaja kurzego a ma się wielką ochotę na zjedzenie jajek, czy są jakieś zamienniki?

Niestety, jajko nie ma zamienników. Jeśli ma się alergię na jajko kurze, to najprawdopodobniej równiez na jajo przepiórcze, kacze itp. Gdy jednak ochota na zjedzenie " zakazanego " produktu zwycięży, proponuję, jesli objawem uczulenia są wysypki skórne, od razu wziąć lek antyhistaminowy, który można kupić w aptece bez recepty.

Odnośnik do komentarza

~kargie
Witam, zawsze wiosną mam alergię.. wiem jedynie tyle że najprawdopodobniej związana jest z warzywami.. Czy mogę jakoś sprawdzić na co dokładnie mam alergię?

Z pytania nie wynika, jakie są objawy alergii po zjedzeniu warzyw. Jeżeli są to wysypki skórne, to prawdopodobnie przyczyną są nowalijki, obficie obsypane w tym czasie sztucznymi nawozami. Taka alergia jest praktycznie niemożliwa do sprawdzenia, brak testów na związki chemiczne, używane do nawożenia warzyw. Jeśli z kolei objawem alergii jest dyskomfort po zjedzeniu niektórych warzyw w jamie ustnej - świąd, uczucie obrzęku, zajady w kącikach ust, to prawdopodobnie jest to manifestacja uczulenia na pyłki drzew i/lub traw. Dzieje sie tak , ponieważ niektóre warzywa mają podobne cząstki chemiczne ( profiliny ) do występujących cząstek alergenowych w pyłkach kwitnących drzew i traw. Taką alergię można zbadać wykonując testy alergiczne skórne lub z krwi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...