Skocz do zawartości
Forum

Zmiana mieszkania


Gość Tasmandev

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tasmandev

Witam serdecznie,

Jakiś czas temu wprowadziłem się do nowo wynajętego mieszkania i jak się okazało poprzedni lokatorzy mieli dwa kotki. Przyznam, że pomimo iż wiedziałem o swojej alergii (Mam 24 lata i do tej pory unikanie kontaktów z futrzakami wystarczyło) oglądając mieszkanie nie zwróciłem na to uwagi, a już po podpisaniu umowy pojawiły się dokuczliwe objawy - trudności w oddychniu i katar. Póki co mozolne sprzątanie, wietrzenie i wymiana części sprzętów "łapiących" kurz i alergeny pomogła w dość marnym stopniu, a z tego co się zdążyłem zorientować alergeny pozostawione same sobie będą oddziaływały jeszcze kilka lat. Dodam, że zmiana mieszkania w obecnej chwilii nie wchodzi w grę. Przebywając w domu biorę leki (loratadynę oraz w cięższych chwilach berotec). W związku z powyższym mam kilka pytań do osób które już z tym problemem się zetknęły

1.Czy ktoś jest w stanie polecić mi sprawdzonego alergologa na terenie trójmiasta?
2.Czy znacie jakieś dobre sposoby na zwiększenie efektywności sprzątania (może jakieś filtry powietrza etc?)
3.Czy ktoś ma doświadczenie co do możliwości odczulenia takich objawów alergii (o ile dobrze pamiętamw 5-stopniowej skali miałem 4)
4.Czy w takich przypadkach jak mój macie sprawdzone konkretne leki, które polecacie?

*Wyprzedzając - tak zdaje sobie sprawę z tego że każdy przypadek jest indywidualny i należy zgłosić się do lekarza(pytanie1) jednak chciałbym również zasięgnąć opinii innych alergików lub osób, które w taki czy inny sposób się z tym zmagają.

Pozdrawiam i z góry bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Gość gryszek

Niestety z trójmiasta nikogo nie polecę, co do leków ja biorę hitaxę fast, szybko działa i nie mam po niej skutków ubocznych, co do odczulania to różne opinie słyszalem, kilka znajomych się odczula aktualnie i o efektach na razie cieżko powiedzieć, wiem że na sierść jest dosyć trudno się odczulić

Odnośnik do komentarza

~Tasmandev
Dzięki, ta hitaxa jest na receptę? A jeśli nie to myślisz że można bez obaw brać bez przerw?

tak bez recepty, ja ją biorę dosyć długo bez przerw i jest ok, skutków ubocznych na sobie nie odczuwam

Odnośnik do komentarza
Gość tasmandev

Jeśli ktoś będzie miał podobny problem
Póki co biorę tą hitaxe dla sprawdzenia codziennie po przyjściu do domu razem z jakimś zwykłym wapnem. Zeszłego weekendu przeprowadziłem u sibie tzw. ozonowanie - jeśli ktoś będzie się interesował i na to zdecyduje to polecam dobrze poszukać firmy sprzątającej bo ceny wahają się kosmicznie (jedna firma zaproponowała że zrobi to za 1200zł, inna że za 200zł). Możliwe jest również wypożyczenie pojedynczego egzemplarza i wykonanie tego samodzielnie(nic skomplikowanego w gruncie rzeczy a to już jest dużo mniejszy koszt (50zł/dzień)).

Zdarza mi się kichnąć lub kaszlnąć od czasu do czasu ale mogę w końcu normalnie funkcjonować, dam znać co do dalszych prób i postępów.

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalenka 31 lat

Jest rewelacyjny gabinet dermatologiczny jak idzie się do Akademii Medycznej po lewej stronie jest taka prywatna klinika tam jest dużo specjalności :
Laryngolog, dermatolog, stomatolog czy jakoś tak, na wejściu po prawej stronie w tym samym budynku apteka. Co prawda wizyta nie jest tania - ostatnio czyli sierpień 2016 - byłam z dzieckiem kosztowała 120 zł ale była warta . Kurczę....nie mogę sobie przypomnieć nazwiska Pani doktor ....postaram się odnaleźć tą informację...ale z całym sercem polecam. Najlepszy dermatolog w trójmieście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...