Skocz do zawartości
Forum

Dokuczliwe objawy po zjedzeniu pokarmów. Proszę o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Czytelnicy, proszę was o pomoc i wsparcie co robić z tymi dolegliwościami?

Po zjedzeniu takich pokarmów jak: ser biały, ser żółty, mleko, margaryna, sok kubuś, keczup.. Narazie tyle co zdjagnozowałem po sobie patrząc na objawy.
Moja reakcja organizmu, która mi dokucza zaraz po zjedzeniu i utrzymuje się po jakimś czasie to szczególnie nieżyt nosa i katar, spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła, kaszel. Bardzo mi to dokucza, ograniczyłem niemal całkowicie te pokarmy, czasami od święta mam smaka i wypije sobie np mleka i zaczyna się ceremonia..

Zrobiłem testy alergiczne: naskórkowe na wszystko co w powietrzu i pokarmie. Wszystko ujemne. Potrzebuję waszej rady co robić, jakie badania zrobić, jaka diagnoza, spotkał się ktoś z was z takim zaburzeniem? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Proponuje powtórzyć testy pokarmowe u innego specjalisty. Oprócz alergii występuje także nietolerancja pokarmowa i pseudoalergia pokarmowa. Nietolerancja pokarmowa to stan chorobowy wynikający z nieprawidłowości enzymatycznych. Natomiast pseudoalergia to stan chorobowy wynikający z działania na niego związków chemicznych. I w przypadku pseudoalergii występuje napadowy nieżyt nosa. Może w tym kierunku trzeba szukać przyczyny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...