Skocz do zawartości
Forum

Pomoc dla Ukrainy


Gość Oczy Twoje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Oczy Twoje

Jak sądzicie czy Polska powinna pomagać uchodźcom z Ukrainy? Dziś dotarla do mnie wiadomośc o tym że Ci ludzie są po pierwsze u nas leczeni, kilkaset osób przyjechało i bedzie u nas starało się wizę i dostali opiekę od państwa. Dla mnie to jakaś pomyłka jest. Ja rozumiem, wojna wisi w powietrzu i ludzie się boją. Ale jakim cudem Polski rzad na to stać a nie stać ich np na zasiłki dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi? albo oni sa leczenie poza kolejnością gdy ludzie którzy placa podartki musze czekac po kilka mieisęcy na wizyte u lekarza. Jak sądzicie powinniśmy w tne sposób pomagać?

Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi się ta cała pomoc Polski Ukraińcom. Rozumiem jakieś wsparcie, tak jak wtedy z Majdanu przejeżdżali ranni do naszych szpitali. Dobra jakoś to jeszcze mogę zrozumieć i przeboleć, ale nie to, że teraz ćwierć Krymu przyjedzie akurat do nas, a Państwo da im najlepszą opiekę, i wszystko czego będzie im potrzeba gdzie dla nas obywateli pieniędzy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

no włąsnie dla mnie to też nie jest fair. Dla obywateli to kasy nie ma ale dla uchodźców to nie ma problemu. To trochę dla mnie idiotyczne jest. Zawsze my jako Polacy musimy wychodzić przed szereg, nikt inny jakoś nie kwapi się z pomocą w takim stopniu tylko my...

Odnośnik do komentarza

Nie miałbym nic przeciwko pomocy innym gdyby Polski rząd grał słusznie na własnym podwórku, a takie wejść w cztery litery z myślą postaw się i zastaw jest śmieszne i na pokaz.
Nie chcę nikogo obrażać, starym przysłowiem.
Polak zawsze mądry po szkodzie. Mądry liczy siły na zamiary a głupi rzuca się z motyką na słońce.
Niestety Polak zawsze najpierw jest głupi a dlaczego? Bo biedny, dlaczego biedny? Bo głupi.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że w obecnej sytuacji temat warty odświeżenia. Jeśli ktoś z Was pomaga osobą z Ukrainy to właśnie przeczytałam, że ERGO Hestia przygotowała darmowe ubezpieczenie OC dla osób które uciekają z Ukrainy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...