Skocz do zawartości
Forum

Cysta na białku oka


Kriss777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem w lewym oku pojawił sie hm.. nie wiem jak to określić wygląda jak bąbel po oparzeniu i wewnątrz jest płyn - substancja w kolorze żółtym( podobnym) .W rozmowie z znajomym określił to jako cysta. Byłem u lekarza ( pojawiło się 3 ) i każdy określił to jako "chyba cysta na białku oka - spojówka" ale też nie są do końca pewni. Powiedzieli mi że pewnie się wchłonie lecz dali tez skierowanie do kliniki w Krakowie , lekko mnie nerwując , że zachodzi tez opcja chłoniaka .Mam pytanie jakie lekarstwa trzeba brać aby ewentualnie cysta sie wchloneła dodatkowo badanie krwi + rozmaz może wykluczyć chłoniaka ito są wyniki jak je rozumieć
leukocyty - 9,9 tys/ul
Erytrocyty - 5,29 mln/ul
hemoglobina-16,1 g/dl
hematokryt 47,20%
MCV - 89 fl
MCH - 30 pg
MCHC - 34,1 g/dl
płytki krwi - 201tys/ul
RDW-SD - 42,3 fl
RDW-CV - 13 %
PDW - 15,8 %
MPV - 12,1 fl
P-LCR 42,9 %
PCT - 0,2 %
Neutrofile - 4,58 tys/ul
Limfocyty - 3,89 tys/ul
Monocyty 1,04 tys/ul
Eozynofile 0,37 tys/ul
Bazofile 0,00 tys/ul
Neutrofile- 46,2 %
Limfocyty 39,3 %
Monocyty 10,5 %
morfologia krwi ICD-9;C55
eozynofile 3,7 %
bazofile 0,3 %
INR (icd-9; G21) - 1,01
wskażnik protombiny ICD9 - 99
czas protrombinowy ICD-9: G21 - 15 sek

Odnośnik do komentarza
Gość Ludwika Dyczek

Moja mama miała własnie taką cystę na oku, z tym że nie n jednym ale dwoje oczu :/ Najpierw miała to nacinane. Alw wkoncu za którymś już razem pani dr powiedziała, ze to już nie ma sensu. 7 nakłóć ? ileż mozna nakłuwać ? Miała to potem usuwane operacyjnie w Dzięgielewska Instytucie Oka w Warszawie. Potem oczywiście krople z antybiotykiem. Tydzień poxniej na zdjęcie szwów.

Odnośnik do komentarza

Mi tez w Dzięgielewska Instytucie oka nakłuwano cystę i na szczescie na razie mam spokój. Potem też jeszcze odpowiednie krople dostałam. Do osoby powyżej. Zdarzają się takie przypadki, ze faktycznie te cysty sa potem większe :/ Zostaje wtakim razie tylko zabieg :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...